Wynajem hostów – kiedy lepiej wynająć hosta niż hostessę?

Wynajem hostów – kiedy lepiej wynająć hosta niż hostessę?

Do agencji hostess zgłaszają się nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Określani są jako hości. Kiedy lepiej skorzystać z usług, jakie w ramach pracy w agencji świadczą modelki, a kiedy modele? Wyjaśniamy, dlaczego czasami lepiej postawić na mężczyzn.

Praca jako hostessa

Osoby, które szukają dodatkowego zajęcia, często zgłaszają się do agencji hostess, by spróbować swoich sił w tego typu pracy. A na czym ona polega? Co robi hostessa? Najczęściej kojarzy nam się z udziałem w akcjach promocyjnych różnych marek. Kto to hostessa i czym się zajmuje? Przede wszystkim warto wiedzieć, że to osoba, która odpowiedzialna jest za to, by firma, którą reprezentuje, zrobiła na klientach jak najlepsze wrażenie. Jak to może osiągnąć? Należy zdać sobie sprawę, że w swojej pracy hostessa może pełnić wiele ról. Najczęściej spotykamy się z nią w marketach, w których prowadzi akcje promocyjne produktów, które można kupić w danym miejscu. Ale hostessa bywa również na wielu imprezach, koncertach i eventach. Zarówno otwartych, jak i zamkniętych. A jak zostać hostessą i ile zarabia hostessa?

Kto może zostać hostessą?

Choć dla wielu z nas praca hostess z Warszawy i innych miast, wydaje się dość prosta, w rzeczywistości nie jest to zajęcie dla każdego. Kandydat na takie stanowisko musi się wyróżniać dobrą aparycją, ale i cechami charakteru, które pozwalają na łatwy kontakt z innymi. Modelki i modele powinni mieć łatwość nawiązywania i podtrzymywania rozmowy, umiejętność słuchania, ale i przedstawiania oferty w atrakcyjny sposób. Właśnie dlatego do agencji hostess w Warszawie i innych dużych miastach zgłasza się wiele chętnych, ale tylko nieliczni odnajdują się w pracy, która wymaga odporności na stres i presję czasu.

Często na stanowisko hostessy w Warszawie zgłaszają się nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Tak, hostessą może zostać nie tylko płeć piękna. Host, bo tak się określa mężczyznę, który chce pracować na promocjach, targach i innych eventach, bardzo często okazuje się równie dobrym wyborem. Istotne jest to, by host miał atrakcyjny wizerunek. Mężczyzna musi być zadbany, ale i kurtuazyjny. Powinien umieć złapać kontakt z każdym – niezależnie od wieku i pozycji.

Kiedy lepiej wynająć hosta niż hostessę?

Są branże, w których mężczyźni mają większy autorytet. Tak więc zdecydowanie lepiej jest postawić na hostów niż hostessy. Przykładowo, o ile na targach motoryzacyjnych, czy do promowania samochodu w jakimś miejscu, często wybiera się kobiety, by połączyć w jedno to, co faceci lubią najbardziej, a więc pojazdy i piękne panie. O tyle na imprezach z nowinek technologicznych, biznesowych, budowlanych lepiej sprawdzają się hości. Co więcej, na konferencjach i dużych wydarzeniach, warto postawić na mieszane grono. Lepiej, gdy do witania gości są hostessy, a do obsługi szatni, stoisk i np. nagłośnienia – hości. Bywa i tak, że organizowane są imprezy tylko dla kobiet, wówczas idealnym wydaje się postawienie na to, by to panowie czuwali nad przebiegiem całego eventu.