Praca jako hostessa w Warszawie – jak zacząć, co trzeba wiedzieć?

Praca jako hostessa w Warszawie – jak zacząć, co trzeba wiedzieć?

Zastanawiasz się nad pracą jako hostessa? Miejscem zatrudnienia ma być Warszawa? Nie wiesz jednak, jak zacząć i co trzeba wiedzieć o tego typu zajęciu? Przeczytaj nasz poradnik, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jak zostać hostessą?

Zapewne wielokrotnie, widząc dziewczyny pracujące na terenie sklepów, galerii handlowych, targów oraz miejsc, w jakich organizowane były różnego rodzaju eventy, zastanawiałaś się, jak zostać hostessą. Jest to bardzo proste. Wystarczy wysłać zgłoszenie swojej kandydatury na nasz adres e-mail. Jeśli będziemy zainteresowani współpracą z Tobą, zostaniesz o tym poinformowana przez e-mail. Zaprosimy Cię też na casting do siedziby naszej agencji hostess i modelek. Dzisiaj taka forma kontaktu jest najczęstsza. Tak więc raczej każda Agencja hostess Warszawa rekrutuje w ten sposób. Owszem, zdarza się, że można zgłosić się bezpośrednio w siedzibie. Bywa też, że są otwarte castingi. Wiele jednak zależy od tego, kiedy poszukuje się takiego zatrudnienia. Warto więc wybrać dostępną z możliwości i nie zmniejszać swoich szans na karierę.

Praca hostessy – na czym polega?

Na czym polega praca hostessy? To zależy od tego, gdzie pracuje. Nadrzędnym zadaniem hostessy jest promowanie produktu lub usługi zleceniodawcy. Oczywiście w sposób, jaki określony jest w planie kampanii. Nie ma co się jednak oszukiwać. Hostessa ma przyciągać wzrok. Ma zagadywać, pomagać, wychodzić do klienta. Właśnie dlatego nie każdy może w ten sposób pracować.

Praca hostessy wymaga konkretnych predyspozycji. Przede wszystkim osoba, która chce w ten sposób pracować, musi mieć ładną aparycję. Co więcej powinna mieć szczery, naturalny, uśmiech. Idealne kandydatki na hostessy są pewne siebie, mają łatwość nawiązywania kontaktów, potrafią pracować w zespole i pod presją czasu. Hostessa powinna mieć poprawną wymowę.

Hostessa – co robi? Przede wszystkim rozmawia z klientami. Stara się pozyskać ich zaufanie. Dzięki temu często również jest w stanie zaciekawić go nie tylko sobą, ale i produktem lub usługami, jakie reklamuje. To, co robi hostessa ma się przełożyć na to, czy cel kampanii zostanie zrealizowany.

Ile zarabia hostessa?

A ile zarabia hostessa? Na jakie zarobki można liczyć? Nie jest łatwo to określić. Wszystko dlatego, że dużo zależy od tego, jak długotrwałe są akcje, w których uczestniczy. Nie bez znaczenia jet też to, jakie obowiązki ma hostessa i dla jakiej agencji hostess pracuje. Najmniej zarobić można pracując na różnego rodzaju akcjach promocyjnych, czyli roznosząc ulotki, próbki, gadżety reklamowe. Zwłaszcza w dużych sklepach. Za tego typu zajęcie hostessa może liczyć na wynagrodzenie 10-15 złotych za godzinę. Co więcej, tego typu akcje najczęściej są kilkugodzinne w weekend, więc w kontekście miesiąca nie dają dużych zarobków. Chyba, że promuje się alkohol i papierosy. Wtedy można liczyć na znacznie wyższe stawki.

Zdecydowanie więcej można zarobić, pracując w dużych kampaniach promocyjnych, a przede wszystkim uczestnicząc w bankietach i konferencjach. W sytuacji, gdy hostessa ma też pełnić rolę tłumacza, wówczas jej wynagrodzenie jest jeszcze wyższe. Może wynosić nawet 200 zł za godzinę i więcej – w zależności od hojności zleceniodawcy. Hostessy na targi mogą mieć i wyższe wynagrodzenie, jeśli organizator z góry o nim decyduje.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Agencja fotomodelek Warszawa
Wynajem hostess i modelek na targi – 5 powodów dlaczego warto
Hostessy na targi, imprezy, konferencje… Na jakie wydarzenia warto wynająć hostessę?
Jaka powinna być hostessa? Podpowiadany jak wynająć hostessy i hostów z pomocą agencji
Host czy hostessa? Na jakich imprezach, eventach lepiej sprawdzi się host, a na jakich hostessa?
Czym, oprócz wynajmu hostess i hostów, zajmuje się dobra agencja hostess?
Jak wybrać profesjonalną agencję hostess?
Hostessy na targi samochodowe – jakie są oczekiwania wystawców i gości targów moto?
Praca jako hostessa w Warszawie – jak zacząć, co trzeba wiedzieć?
Wynajem hostów – kiedy lepiej wynająć hosta niż hostessę?
Hostessy w Warszawie – jakie wymagania, zarobki, co trzeba wiedzieć, kiedy starasz się o pracę hostessy?
Jak wybierać hostessy na targi?
Hostessy w Warszawie do obsługi Konferencji
Host – Męski odpowiednik hostessy
Piękne Dziewczyny na Targi
25 Zalet Hostess Dziewczyny Mikołajki ??

5/5