Czym, oprócz wynajmu hostess i hostów, zajmuje się dobra agencja hostess?

Czym, oprócz wynajmu hostess i hostów, zajmuje się dobra agencja hostess?

Dla firmy, która chce zaistnieć na rynku, ważna jest reklama. Jedni stawiają na ulotki, banery – inni na promocję firmy na targach itp. W zależności od branży działania mogą przyjąć różną formę. Wiele przedsiębiorstw przeprowadzenie akcji promocyjnych powierza agencjom hostess. Okazuje się, że mają one szeroką ofertę. Co w niej znajdziemy?

Działalność agencji hostess

Agencja hostess to firma będąca bazą osób – kobiet i mężczyzn. Dla tego typu firm pracują zarówno hostessy, modelki, konferansjerzy i inni – w zależności od tego, jakie dodatkowe usługi oferuje. Co oprócz pracy w charakterze promowania usług lub produktów danego przedsiębiorstwa mogą robić pracownicy agencji hostess? Okazuje się, że znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać.

Pracownicy agencji hostess

Żeby w pełni zrozumieć, jak szeroka jest oferta agencji hostess, często wystarczy zapoznanie się z tym, jakich pracowników ma w swoich zastępach. Zarówno na zasadzie zatrudnienia, jak i współpracy.

Okazuje się, że agencja hostess może nie tylko wynajmować hostessy, ale również hostów. Dzięki temu, w zależności od potrzeb – zajęcie może być powierzone kobietom, mężczyznom, a także całemu zespołowi.

Hostessy i hości pracujący w agencji mogą mieć również swoje konkretne specjalizacje. Jedni lepiej się sprawdzą podczas prowadzenia degustacji w sklepach, a drudzy – w czasie imprez w klubach tanecznych.

Z agencjami hostess współpracują również modele i modelki. Osoby te sprawdzają się podczas pokazów mody. Dzięki odpowiedniej aparycji, sposobowi poruszania się i innym umiejętnościom, są w stanie zaprezentować odzież, obuwie, biżuterię i in.

Agencja hostess i fotomodelek bardzo często może pochwalić się również tym, że w swojej kadrze ma pracowników, którzy sprawdzają się podczas sesji fotograficznych.

Wśród pracowników agencji hostess znajdują się również fordanserki. To osoby, których zadaniem jest dobra zabawa. Muszą brać udział w imprezach, najczęściej branżowych. Na ich barkach spoczywa rozkręcenie imprezy. Mają sprawić, że całe towarzystwo będzie się dobrze bawiło.

Agencje hostess bardzo często zatrudniają również tancerki. Panie tańcem mogą aktywizować gości, tak jak fordanserki, co sprawdza się podczas imprez klubowych, eventów firmowych i after party po konferencjach, ale i podczas wydarzeń takich jak imprezy taneczne, koncerty. Tancerki mogą wykonywać pokazy w ramach atrakcji wieczoru.

Animatorzy w agencjach hostess są odpowiedzialni za to, by organizować czas wolny w czasie eventów. Najczęściej prowadzą różnego rodzaju konkursy, zajmują się również prezentowaniem produktów/usług. Animatorki czasu wolnego dla dzieci opiekują się podczas eventów najmłodszymi, zapewniając im ciekawe zajęcia.

Z agencjami hostess bardzo często współpracują również konferansjerzy. To na ich barkach spoczywa prowadzenie imprez. Konferansjerzy w jak najbardziej atrakcyjny sposób mają zapowiadać następujący po sobie program wydarzenia, przedstawiać cel eventu, organizatorów itp.

Kto współpracuje z agencjami hostess?

Na wielu eventach sprawdzają się jako atrakcja pokazy barmańskie. Bardzo często w tym celu zatrudniani są barmani. Zarówno ci działający na własną rękę, jak i firmy. Pokaz barmański może pełnić formę występu, ale i służyć zapewnieniu gościom alkoholu, np. podczas after party.

Aby agencje hostess mogły kompleksowo organizować duże wydarzenia, muszą również współpracować z firmami, które zatrudniają osoby odpowiedzialne za ruch na parkingu, bezpieczeństwo.

Nie bez znaczenia jest również kwestia oprawy fotograficznej i filmowej eventów. Dobrze, gdy agencja hostess współpracuje z fotografami, operatorami kamer, dronów itp.

Bardzo często ważna jest także obsługa techniczna. Przy dużych imprezach potrzebna bywa scena, nagłośnienie, catering, sanitaria. Jeśli agencja zapewnia kompleksowe planowanie i organizowanie eventów, powinna umieć pozyskać również i tego typu pomoc.

Czym zajmuje się agencja hostess?

Agencja hostess najczęściej wynajmuje hostessy i hostów do pracy podczas konferencji, targów, eventów. Ich zadaniem jest roznoszenie ulotek, wręczanie materiałów promocyjnych, zachęcanie do wzięcia udziału w konkursach, podejścia do stanowiska danej firmy.

Tymczasem okazuje się, że agencja może sama od początku do końca przygotować akcję promocyjną. Dzięki doświadczeniu w pracy na tego typu eventach wie, co się najlepiej sprawdza, czym można zaskoczyć, jaki scenariusz promocji przyjąć. Jest w stanie zaplanować wówczas nie tylko samą pracę hostess, ale i rodzaj materiałów, jakie są niezbędne do jej realizacji. Agencja hostess wspiera i pomaga w jak najlepszym wypromowaniu marki.

Warto wiedzieć, że agencje modelingowe zajmują się organizowaniem pokazów mody. Nie tylko zapewniają modeli i modeli, ale również pełni pieczę nad przebiegiem całego wydarzenia.

Agencja modelek wśród swoich pracowników ma osoby o różnym typie urody, dzięki czemu z łatwością można wskazać takie, które najlepiej sprawdzą się w danej wizji. Zdarza się, że organizuje specjalne castingi, aby znaleźć idealnych modeli.

Bardzo często agencje fotomodelingowe udostępniają również fotomodelki i fotomodeli do sesji zdjęciowych. Dzięki szerokiemu wachlarzowi twarzy, w tym również o egzotycznym typie urody, może klientom zagwarantować odpowiednie modelki do sesji foto.

Wynajem hostess jest również często dodatkową usługą do organizacji eventów takich jak sezonowe akcje promocyjne danego regionu. Oczywiście nie można zapomnieć o organizacji atrakcji towarzyszących na przykład wydarzeniom sportowym. Przykłady takich działań można sprawdzić w naszych realizacjach.

Zdarza się, że agencja hostess zajmuje się także zapewnieniem tłumaczy na międzynarodowe wydarzenia. Bardzo często bowiem pracownicy dobrze posługują się językami obcymi. Agencja hostów dba o to, by każdy gość zagraniczny dobrze się czuł podczas eventów w Polsce.

Jak widać – agencje mogą zajmować się wieloma aspektami związanymi z organizacją eventów, pokazów mody, konferencji. Dzięki doświadczeniu i utalentowanym pracownikom, może zaoferować swoim klientom szeroki wachlarz usług.