Hostessy w Warszawie – jakie wymagania, zarobki, co trzeba wiedzieć, kiedy starasz się o pracę hostessy?

Hostessy w Warszawie – jakie wymagania, zarobki, co trzeba wiedzieć, kiedy starasz się o pracę hostessy?

Coraz więcej dziewczyn znajduje pracę jako hostessa. Dla niektórych z nich to dodatkowe źródło dochodu, dla innych sposób na stałą pracę. Jednak zanim złożysz swoje CV, warto wiedzieć o kilku rzeczach.

 

Kto to hostessa?

Hostessa jest to osoba, najczęściej młoda kobieta, która aktywnie promuje produkty/usługi danej marki. Na czym to polega? Najczęściej na rozdawaniu materiałów promocyjnych podczas eventów, witaniu gości czy przedstawianiu informacji o ofercie danej firmy.

Choć pozornie mogłoby się wydawać, że praca hostessy jest łatwa i przyjemna, w praktyce nie zawsze tak to wygląda. Dlatego w następnym punkcie przedstawimy, jakie cechy powinna mieć kandydatka zgłaszająca się na casting i jakie wymagania musi spełnić.

Hostessa – praca, wymagania

Bardzo ważne jest to, aby hostessa była zadbana, atrakcyjna i… sprawna fizycznie. Choć pierwszy i drugi punkt jest oczywisty, o tyle kolejny może być dla niektórych zaskoczeniem. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zlecenia najczęściej wymagają pracy stojącej przez wiele godzin, co nie dla wszystkich kobiet jest tak prostym zadaniem.

Od urody nie mniej ważna jest kultura osobista, umiejętność szybkiego uczenia się oraz znajomość języka angielskiego – ostatni warunek jest konieczny, jeśli chcesz uczestniczyć eventach o charakterze międzynarodowym. Pamiętaj też, że w krótkim czasie konieczne jest zapamiętanie wielu informacji o kliencie.

To, czego często wymagają agencje hostess w Warszawie to dyspozycyjność. Ma to swoje plusy i minusy. Z jednej strony nigdy nie można być pewnym, ile zleceń zostanie przydzielonych, z drugiej natomiast może to być świetny sposób na pracę dorywczą.

Ponadto hostessa powinna być towarzyska, ale też cierpliwa. To ona ma zachęcać klientów do zainteresowania się promowanymi produktami, usługami, musi wychodzić im naprzeciw. Nie może też nigdy okazać zniecierpliwienia, wykazać się brakiem uprzejmości, nawet jeśli rozmawia z negatywnie nastawioną osobą. Z tego względu trzeba być też odpornym na stres.

Na koniec warto mieć też świadomość tego, że do kampanii mogą być wybierane hostessy o określonym typie urody, który pasuje do wizerunku kreowanego przez markę. Dlatego jeśli składasz CV do agencji hostess, oprócz formularza osobowego dołącz kilka zdjąć ze swojego portfolio. Tym sposobem zwiększysz swoje szanse na kontakt właśnie z Tobą.

Hostessa – praca, wymagania

Ze względu na nieregularność tego zawodu, trudno jest ściśle określić zarobki hostessy. Wszystko zależy od ilości zleceń, a także Twojej dyspozycyjności. Jednak często okazuje się, że praca na tym stanowisku, pomimo wszelkich wspomnianych wcześniej niedogodności, jest bardzo korzystna. Dlaczego?

Ponieważ stawka godzinowa może wynosić nawet do kilkudziesięciu złotych. Najłatwiej jest też o to w Warszawie, ponieważ w stolicy często organizowane są najważniejsze wydarzenia, podczas których hostessy spełniają bardzo ważną rolę. A im większe znaczenie eventu, tym na wyższe zarobki można liczyć.

Dodatkowo w Warszawie takich zleceń jest dużo, dlatego nie powinno być problemu ze znalezieniem atrakcyjnej pracy.