Hostessy na targi samochodowe – jakie są oczekiwania wystawców i gości targów moto?

Hostessy na targi samochodowe – jakie są oczekiwania wystawców i gości targów moto?

Tandem szybkie samochody i piękne dziewczyny działa na wyobraźnię jak najlepszy afrodyzjak. Delikatny pomruk silnika nowiutkiej, lśniącej maszyny w towarzystwie nęcącej, uśmiechniętej, młodej dziewczyny przyprawia każdego faceta o szybsze bicie serca. Jakie oczekiwania wobec hostess stawiają uczestnicy targów samochodowych?

 

 

Jakie kwalifikacje powinna posiadać idealna hostessa na targi moto?

Branża motoryzacyjna od zawsze związana jest z przedstawicielkami płci pięknej, które swoją urodą dodają blasku nowiutkim samochodom. Towarzystwo uroczych kobiet to niezwykle skuteczny element marketingu i kategorycznie nie należy utożsamiać ich obecności z tanią rozrywką. Praca hostessy jest niezwykle wymagająca i odpowiedzialna. Daje możliwość umiejętnego zaprezentowania produktu, firmy w szerokim kręgu odbiorców, co przekłada się na poszerzanie kręgu zarówno klientów jak i nowych, zawodowych kontaktów.

Zawód hostessy samochodowej wymaga właściwych umiejętności i kwalifikacji. Niezbędne są tutaj wysoki poziom komunikacji oraz zdolność do szybkiej reakcji na zaskakujące sytuacje, które mogą pojawić niespodziewanie podczas kontaktu z potencjalnym klientem. Ważna są znajomości języków obcych, ponieważ targi organizowane są często w międzynarodowym gronie. Dynamiczne tempo wielogodzinnej pracy wymaga również odpowiedniej kondycji fizycznej. Atrakcyjność fizyczna jest nieodłącznym wymogiem jednak nie ma, w tej kwestii, jednolitych standardów.

Czym kierują się organizatorzy eventów motoryzacyjnych w wyborze hosstess?

Agencje hostess współpracują z profesjonalistami w tej dziedzinie, są gwarancją ich kompetencji i zawodowego warsztatu. Organizatorzy targów samochodowych od zatrudnianych uczestniczek oczekują przede wszystkim kultury osobistej na najwyższym poziomie. Dotyczy to zarówno aspektów związanych z higieną osobistą, dbałością o zewnętrzny wizerunek jak i nienagannych manier, ogłady towarzyskiej. Ważne są też wspomniane umiejętności lingwistyczne oraz merytoryczne przygotowanie do tematyki motoryzacyjnej. Hostessa, uczestnicząca w eventach moto, musi dysponować wiedzą, która dotyczy konkretnego samochodowego wydarzenia.

Gdzie szukać idealnej hostessy na targi samochodowe?

W dużych aglomeracjach zdecydowanie łatwiej znaleźć agencję, która spełni oczekiwania i sprosta wymogom tej konkretnej branży. Na pierwszym miejscu plasują się hostessy z Warszawy, gdzie tego typu wydarzenia cieszą się ogromną popularnością. Agencje hostess w Warszawie na bieżąco poszukują nowych, wykwalifikowanych kobiet, które swoją obecnością podniosą rangę targów motoryzacyjnych.

Czy czeka nas era targów moto bez hostess?

Wielu producentów samochodowych, w myśl nowych standardów, której pojawiają się stopniowo na rynku, odchodzi od uczestnictwa pięknych kobiet w targach na rzecz mężczyzn. Zawód hosta jest męskim odpowiednikiem kobiecego wariantu. Powszechne przekonanie, że mężczyźni są zdecydowanie większymi specjalistami w branży motoryzacyjnej przekłada się na coraz częstszy udział panów w tej roli na targach samochodowych. W środowisku Formuły 1 pojawiły się naciski ze strony organizacji feministycznych, które jasno sprzeciwiały się takiemu uczestnictwu kobiet w w wyścigach. Wychodząc naprzód oczekiwaniom, zarówno samych organizatorów jak i oczekiwaniom społecznym agencje hostess dysponują wykwalifikowanymi pracownikami dwojga płci.